Židenice vítají léto v areálu Bzzzukot, kde chtějí občané kavárnu

V sobotu 17. června 2017 proběhne v areálu Bzzzukot akce Léto na Bzzzukotu

Léto na Bzzzukotu 2017
Léto na Bzzzukotu 2017
Již tuto sobotu si budou moct nejen občané Židenic vyzkoušet, jaké by to bylo mít na Bzzzukotu kavárnu, nebo toalety. Projekt, který do městského projektu participativního rozpočtu přihlásili občané Židenic, získal prozatím nejvíce hlasů ze všech, celkem 2775. V sobotu 17. 6. 2017 od 14:00 do 22:00 proběhne v areálu Bzzzukot, zbudovaném v roce 2015 a 2016 židenickou radnicí, po loňském úspěšném Ohnivém Bzzzukotu akce Léto na Bzzzukotu.

Tento rodinný den pořádá stejně jako loni koordinátorka židenického Společenského centra Karas, Jana Šťastná, která je současně židenickou zastupitelkou za Stranu zelených. Akce se koná pod záštitou židenického místostarosty za TOP 09 Petra Kunce, který byl hybnou silou vzniku zmíněného areálu.

Jde o jedinečnou událost, kde si najdou zábavu všechny generace. Děti se mohou vyřádit ve výtvarných dílnách Společenského centra Karas, na skákacím hradě, na stánku DDM Paleta Fantázie, nebo na dráze pro RC autíčka. Starší děti a dospívající si mohou zkusit díky bezplatným workshopům parkour nebo jízdu na skateboardu či longboardu. Děti i dospělé budou bavit žideničtí dobrovolní hasiči a také tým SAKO. To ale není zdaleka všechno. Během celého odpoledne vám při všech těchto aktivitách bude hrát DJ D.Kop a celou akcí vás provede Adéla Elbel, kterou znáte ze standupových pořadů jako je Na mikrofon nebo Na stojáka. Večer vám pak zahraje kapela RockMood a mladá nadějná brněnská kapela Ghost of You. Na návštěvníky ale nečekají jen radosti ducha, je pro ně připraveno také bohaté občerstvení, kde si najdou své i vegetariáni, vegani a milovníci kvalitní kávy. K dispozici samozřejmě bude i stálé vybavení areálu, jako je třináctimetrová klouzačka nebo lezecká stěna. Návštěvníkům doporučujeme vzít si na odpoledne s sebou deku, areál totiž nabízí spoustu prostoru k odpočinku, který budete po absolvování programu potřebovat.

“Po úspěšné akci Ohnivý Bzzzukot v loňském roce jsem se rozhodla letos uspořádat opět akci, která by byla určená i pro dospívající děti. Areál Bzzzukot je k tomu ideálním místem. Denně ho navštěvují desítky dospívajících. Proto jsem se snažila program orientovat také na ně,” uvádí pořadatelka akce a koordinátorka Společenského centra Karas, Jana Šťastná.

“Areál Bzzzukot se vyvíjí po celou dobu mého působení na židenické radnici. Jsem rád, že se do jeho rozvoje zapojili i občané prostřednictvím Participativního rozpočtu města Brna,” uvedl místostarosta Židenic Petr Kunc.

Areál Bzzzukot začal vznikat na jaře 2015, kdy zjistil místostarosta Židenic Petr Kunc, že pozemek je ve vlastnictví obce a nechal areál vyčistit od náletových dřevin, následně bylo vysazeno přibližně 90 nových stromů a 130 nových keřů. Loni na jaře byla dokončena boulderová stěna dlouhá 50 m, parkourové hřiště a workoutové hřiště. Na jaře letošního roku přibyla další část workoutového hřiště a 13,6 metrů dlouhá skluzavka. Celkové náklady na vybudování tohoto areálu hřišť jsou do této chvíle přibližně 7,5 mil. Kč.

Plakát akce: Léto na Bzzzukotu 2017 [.pdf]

Tisková zpráva

Dnešní Brno 65 článků
Dnešní Brno - informace z Brna.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..